پرسشهای ویزا استارت آپ کانادا

ثبت شرکت در کانادا و هزینه های مورد نیاز

ایالت هزینه ها
ایالت اونتاریو ۳۶۰ دلار
ایالت آلبرتا ۴۵۰ دلار
ایالت بریتیش کلمبیا ۳۵۰ دلار
ایالت کبک ۳۲۶ دلار
ایالت نووا اسکوشیا ۳۳۷ دلار

 

میزان سرمایه ای که برای شروع شرکت مورد نیاز می باشد در هر استان به علت برنامه های مختلف سرمایه گذاری در آن تفاوت دارد اما به طور کلی مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری اولیه در ثبت شرکت در کشور کانادا مبلغ ۱۰۰ هزار دلار می باشد، آن هم در استان بریتیش کلمبیا می باشد.

انواع شرکتها و تفاوت های آنها در کانادا چیست؟

به طورکلی 4 نوع شرکت برای ثبت در کانادا وجود دارد که فرد متقاضی باید بسته به نوع شرکتی که برای انجام بیزینس پلن نیاز دارد یکی از آنها را انتخاب کند.

 • شرکت مسئولیت محدود

  این نوع شرکت گران ترین نوع شرکت است و در آن شرکا و مالکان شرکت مسئول پرداخت بدهی ها نیستند. همچنین جذب سرمایه برای این شرکت آسان است.

 • شرکت تعاونی

  مسئولیت اعضا محدود است و شرکت متعلق به همه اعضا آن است اما به همین دلیل خطر اختلاف در میان شرکا نیز وجود دارد.

 • شرکت مالکیت شخصی

  این نوع شرکت ساده ترین نوع شرکت می باشد و گزارش مالیاتی آن به شدت ساده است. اما مسئولیت مالک شرکت نامحدود است و بانک های کانادا نیز تمایلی برای پرداخت وام به این نوع شرکت ها ندارند.

 • شرکت مشارکتی

  خطرات بین همه اعضا مشترک است و گزارش مالیاتی ساده می باشد، اما ممکن است بین مالکان شرکت اختلاف پیش بیاید. همچنین هرکدام از شرکا مسئول بدهی دیگر شرکا نیز می باشد.

ثبت شرکت در کانادا و مراحل آن چیست؟

تیم های استارت آپی بدو وورد به کشور کانادا بایستی نسبت به ثبت شرکت اقدام نمایند. از آن جایی که ثبت شرکت در کانادا، کاری تخصصی است و به مهارت و اطلاعات خاصی نیاز دارد ثبت شرکت در کانادا، با همراهی وکیل رسمی حقوقی کانادا از موسسه حقوقی اینفینیتی برای تیم های استارت آپی انجام خواهد گردید.

 • انتخاب اسم اولین مرحله است. این اسم باید مرتبط با نوع کسب و کار شرکت باشد و نباید شبیه شرکت های شناخته شده و بزرگ باشد بلکه وجود تمایز بین اسم شرکت با دیگر شرکت ها واجب است. در کانادا این موضوع با سخت گیری زیادی انجام می شود و نباید بیشتر از 90 روز طول بکشد.

 • کامل کردن اساسنامه شرکت مرحله دوم ثبت شرکت می باشد. در این مرحله باید نام پیشنهادی شرکت، محل و قلمرو تاسیس شرکت، نوع ساختار شرکت، سهم خود و دیگر اشخاص در نوع نقل و انتقالات سهام در شرکت، مقررات شرکت و همچنین تعداد شرکت های وابسته و اعضای هیئت مدیره در اساسنامه شرکت ذکر شود. اساسنامه باید معمولا به زبان فرانسه و همینطور انگلیسی ترجمه گردد. همچنین آدرس و شماره تلفن ها باید دقیق ثبت گردند.

 • مدیرعامل این شرکت باید بالای 18 سال باشد، از طرف دادگاه برگه عدم داشتن سوء پیشینه گرفته باشد، در وضعیت ورشکستگی نباشد و همچنین یک شخص حقوقی نمی تواند مدیرعامل بشود و این مقام حتما باید توسط شخص حقیقی کسب شود.

 • در این مرحله باید فرم ثبت مشارکت را تکمیل نموده و هزینه های درخواست ثبت شرکت در کانادا را نیز پرداخت نمایید.

آیا داری شرایط دریافت ویزای استارت آپ کانادا هستید؟

اگر بخواهید برای دریافت ویزای کانادا از نوع استارت اپ واجد شرایط باشید، باید:

1- با کمک و مشاوره های موسسه حقوقی اینفینیتی ثابت کنید کسب و کار شما توسط یک سازمان برگزیده، حمایت می‌شود و نامه حمایتی را دریافت نمایید

2- با کمک و مشاوره های موسسه حقوقی اینفینیتی ثابت کنید کسب و کار شما دارای نیازمندی‌های لازم برای شروع در کانادا است

تا حداکثر پنج نفر می‌توانند بعنوان دارنده یک کسب و کار واحد برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا، اقدام نمایند، به شرطی که دارای شرایط زیر باشند:

 •  هرکدام از متقاضیان باید داری حداقل 10 درصد از حق رای آن کسب و کار را داشته باشند و
 •  سازمان برگزیده و متقاضیان باید روی هم رفته دارای بیش از 50 درصد سهام و حق رای کسب و کار ارائه شده را داشته باشند.

حق رای به حق هرکدام از سهامداران یک کسب و کار به مشارکت در تصمیم‌گیری‌های درون شرکتی گفته می‌شود. این حق رای به سهم هر یک از افراد از دارایی‌های آن شرکت، بستگی دارد. موسسه حقوقی اینفینتی با سابقه درخشان در زمینه حقوق تجاری بیزنسها در این امر مشاور و همراه شما است.

3- دارای دانش خاصی از زبان انگلیسی باشید

اگر قادر به برقراری ارتباط به زبان‌های انگلیسی و فرانسوی و یا هردو باشید، موفقیت کسب و کارتان در کانادا را افزایش خواهید داد. دریافت مدرک آیلتس جنرال حداقل پنج روی تک تک مهارتهای زبان انگلیسی الزامی است.

4- دارای سرمایه مناسب برای زندگی باشید

دولت کانادا هیچگونه کمک مالی برای کسانی که با استفاده از ویزای استارت آپ قصد مهاجرت به کانادا دارند، درنظر نگرفته است. لذا هنگام درخواست ویزا باید ثابت نمائید که توانایی رسیدگی به هزینه‎‌های خود و همراهانتان را هنگام اقامت در کانادا خواهید داشت. مقدار سرمایه‌ی شما به تعداد اعضای خانواده‌تان بستگی دارد و این رقم‌ها هرساله به روز می‌شوند.

بصورت کلی هرچقدر سرمایه‌ی شما برای زندگی در کانادا بیشتر باشد، با درخواست ویزای شما سریع‌تر موافقت شده و همچنین پیدا کردن مسکن برای شما راحت‌تر خواهد بود. اگر قصد دارید بیشتر از 10 هزار دلار کانادا همراه خود بیاورید، باید فوراً پس از رسیدن به مرزهای کانادا، به مقامات مربوطه اطلاع دهید. در غیر اینصورت ممکنه برای شما جریمه‌ای درنظر گرفته شده و یا سرمایه شما توقیف شود. این مقدار سرمایه می‌تواند در صورت‌های زیر باشد.

 •  پول نقد
 •  اوراق بهادار به نام خودتان (مانند سهام، اوراق قرضه، اوراق خزانه و …)
 •  چک بانک، چک، چک مسافرتی یا فرم حواله پول

چرا کشور کانادا را برای راه اندازی استارت آپ انتخاب کنیم؟

به دلایل متعددی کانادا بهترین کشور برای راه‌اندازی یک کسب و کار موفق است. مزایایی که می‌توانید با استفاده از ویزای استارتاپ کانادا در این کشور بدست آورید، شامل موارد زیر می‌شوند:

 • یک اقتصاد قدرتمند
 • مالیات پائین
 • خرج و مخارخ پائین راه‌اندازی کسب و کار
 • دارای عالی‌ترین رتبه تحقیق و نوآوری
 • کیفیت بالای زندگی
 • فساد اداری پایین

 

انتخاب استان محل اجرای طرح بر عهده چه کسی است؟

قاعدتاً نظر سرمایه گذار در مورد استان و محل اجرای طرح اثرگذار است.

اگر طرح در اجرا موفق نبود سرنوشت افراد تیم چه می شود؟

از دو منظر میتوان به این سوال پاسخ داد:

 • اقامت دایم: کنسل نمی شود.
 • سرمایه گذار: از همان ابتدا ریسک موفق نشدن طرح را پذیرفته است اما تلاش تیم برای موفقیت طرح باید برای سارمایه گذار ثابت شده باشد.

 

 

سرمایه گذار هزینه کدام بخش طرح را انجام می دهد؟

سرمایه گذار روی طرحی که متعلق به تیم است یا بصورت مالی که هزینه های خرید سخت افزار و تجهیزات را می دهد یا یک نفر دیگر که مورد نیاز اجرای طرح است را حقوق میدهد یا مکان اجرای طرح در اختیار تیم قرار می‌دهد.

پس از عقد قرارداد چقدر فرصت داریم مدرک زبان را ارایه نماییم؟

دو الی سه ماه فرصت دارید مدرک زبان را ارایه نمایید.

 

چه امتیازی از مدرک آیلتس زبان انگلیسی مورد نیاز است؟

کلیه مهارتها باید از 4.5 بیشتر و دو مورد هم باید 5 باشند. لذا برای نمره پنج آیلتس اقدام شود. آزمون آیلتس جنرال هست.

آیا ریجکت شدن یکی از افراد تیم به ریجکت شدن کل تیم می انجامد؟

بسته به علت ریجکت شدن دارد. مثلا اگر علت شخصی باشد مانند سوء پیشینه یا مورد پزشکی و غیره در اینصورت آسیبی به تیم وارد نمیشود اما اگر در ادعای ارایه شده در مورد تیم مطالب کذبی وجود داشته باشد کل تیم ریجکت می شوند.

 

اجرای شرح خدمات چه مدت به طول خواهد انجامید؟

بیشترین مدت زمان پروسه در سفارت و گرفتن PR خواهد بود که در کل 14 ماه از زمان گرفتن نامه حمایت مالی تا صدور PR به طول خواهد انجامید اما پس از دریافت نامه حمایت مالی با اجازه کار صادر شده برای افراد تیم میتوان به خاک کانادا ورود نمود.

شرح خدماتی که شرکت اینفینیتی در پرونده های استارت آپ ارایه می نماید چیست؟

 • تشکیل تیم حداکثر پنج نفری با تخصص های مورد نیاز برای اجرای طرح
 • انتخاب ایده یا طرح مناسب تیم تشکیل شده
 • ارایه طرح به سرمایه گذار
 • جذب سرمایه گذار برای طرح
 • اجرای پروسه اقامت در سفارت
 • گرفتن مجوز اقامت دایم

 

ویزا استارت آپ کانادا چیست؟

کشور کانادا با برخورداری از یک اقتصاد و نیرو‌های تخصصی قدرتمند و با داشتن عالی‌ترین رتبه مهندسی و تحقیق و نو آوری توانسته است کیفیت بالای سطح زندگی را در جهان از آن خود کند.

کانادا مکان مناسبی است برای کارآفرینان مهاجر است جهت ارائه خلاقیت، نو آوری و یک ایدهٔ خوب برای کارآفرینان. این افراد در صورت متقاعد نمودن یک سرمایه گذار از بین لیستی که CIC تعیین می کند اقدام به دریافت ویزا ستارت آپ و اقامت دائم در کانادا می کند.

طرح ویزای استارت آپ فرصت خوب و بدون هیچ ریسک خواهد بود نیز اقامت دائم شما و خانواده در اسرع وقت صادر خواهد گردید.

توضیحات بیشتر این نوع ویزا را از لینک ذیل مطالعه فرمایید:

http://www.infinity-immigration.com/startup

  شرکت مهاجرتی اینفینیتی متشکل از کارشناسان ایرانی و خارجی مقیم کشور‌های آمریکای شمالی از جمله کانادا می‌باشد ، که از تابستان 2017 با هدف تسهیل در اخذ پذیرش کانادا و به حداقل رساندن هزینه ها و مشکلات مهاجرتی ، به متقاضیان اقامت در این کشور خدمات زیر را ارائه می‌دهد.